Jaunių sidabras regbio-7 pirmenybėse

VRA J 022Pirmąjį spalio sekmadienį Panevėžyje įvyko paskutinysis jaunių Regbio-7 turas. Jauniai iki šio turo lentelėje užėmė pirmąją vietą. Tikslas – išlikti viršuje ir galutinėje komandų rikiuotėje. Akademikai į pogrupį pateko su Panevėžio „Vėju“ ir Šiaulių „Vairu“. Pirmąsias varžybas su panevėžiečiais gan nesunkiai rezultatu 0-50 laimėjo VRA. Toliau laukė labai arši kova su vairiečiais. Nuo pat pradžių rungtynės buvo įtemptos, o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 12-5 šiauliečių naudai. Antrojoje pusėje atsiskleidė silpnosios Akademikų vietos – jaunas ir nepatyręs, tačiau kovingas vėjeris. Vairiečiai tuo pasinaudojo ir laimėjo rezultatu 29-5.

VRA J 008Vilniečiai pusfinalyje susitiko su Panevėžio KKSC regbininkais. Visi žinojo šios dvikovos svarbą ir laukė sunkios kovos. Pirmajame kėlinyje Akademikai buvo priekyje ir pritaikė savo žaidimą. Nuaidėjus švilpukui, skelbiančiam pertrauką, rezultatas buvo 19-0 svečių naudai. Tačiau antrojoje pusėje jaunieji vilniečiai atsipalaidavo ir likus 40 sekundžių rezultatas buvo persvertas 19-21 panevėžiečių naudai. Vilniečių laimei, prastai priimti panevėžiečių sprendimai ir grubios klaidos leido vytis varžovus. Akademikai, jau pasibaigus rungtynių laikui, sugebėjo iš baudos savo mase pralaužti „sieną“ prie žeminimo linijos ir Audrius Žemys pelnė lemiamą žeminimą. Ši pergalė reiškė, kad Akademikai užsitikrino sidabrą.

Laukė finalas prieš vairiečius. Akademikai buvo pasiryžę aršioms varžyboms, o atvykusių vyrų palaikymas dar labiau juos motyvavo. Deja, vairiečiai vėl išnaudojo savo persvarą vėjeryje ir nuolatos nešė kamuolį į Akademikų žeminimo plotą. Finalas pralaimėtas rezultatu 34-5.

VRA komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas Aidas Masiulionis. Taip pat kibia gynyba pasižymėjo Mangirdas Kazačenko.