Jaunasis regbininkas Leicester Tigers stovykloje

Graphic1Vilniaus regbio akademijos sportininkas Mantas Butkevičius, padedamas Gintaro Šimanskio, Denio Barinovo ir kitų geranoriškų žmonių, išvažiavo į penkias dienas vyksiančią regbio stovyklą Hull mieste Anglijoje. Šią stovyklą organizuoja Leicester Tigers akademija. Mantas yra pirmasis Lietuvoje išvykęs į tokio aukšto lygio regbio stovyklą gerinti savo įgūdžių su garsiais šalies žaidėjais ir treneriais.

Leicester Tigers akademijos stovykla yra skirta didelį potencialą turintiems 12-17 metų žaidėjams. Bishop Burton yra internatinė mokykla ir agrokultūros koledžas prie Hull miesto, Rytų Jorkšyre. Koledžas turi puikias patalpas treniruotėms Leicester Tigers 1-ąjai komandai ir akademijai.

Atvykęs į stovyklą, Mantas gavo atskirą kambarį su visais patogumais. Vakare visi stovyklos dalyviai susitiko pasikalbėti apie tai, kodėl nusprendė atvykti būtent čia, kas regbyje jiems sunkiausia, kokius įgūdžius norėtų tobulinti. Dalyviai buvo nudžiuginti dovanomis: Leicester Tigers regbio kamuoliu, marškinėliais ir gertuve.

Prasidėjus pirmajai dienai, stovyklos dalyviai iš karto kibo į darbą ir darė dvi treniruotes. Pirmoji buvo skirta susipažinimui, pasikalbėjimui ir kamuolio pagavimo technikai, kur kontaktas – itin svarbu. Antrojoje treniruotėje buvo tikrinimas rankų miklumas – reikėjo mokytis pasavimo ir išpasavimo gudrybių. Po treniruočių sportininkai susipažino su naujomis regbio taisyklėmis, o vakare žaidė įvairius žaidimus atsipalaidavimui.

Antradienis stovykloje taip pat darbingas – trys treniruotės. Vieną amžiaus grupę treniravo trys treneriai. Pirmoji treniruotė buvo skirta „touch” žaidimui su nukritimu ir greitos reakcijos lavinimui, nes reikėjo greitai ieškoti naujos vietos. Kitos dvi treniruotės – užgriebimų tobulinimas ir regbis su nepilnu kontaktu.

Įpusėjus savaitei, treniruočių intensyvumas nesumažėjo. Per pirmąją trečiadienio treniruotę grumtynių ir vėjerio žaidėjus išskyrė ir teko dirbti atskirai. Vėjerio žaidėjai, kurių grupei Mantas priklausė, lavino paso perdavimo įgūdžius prisitraukiant kitą žaidėją ir išpasuojant. Pabaigai vėl „touch” žaidimas ir antroji treniruotė, kurios metu jaunieji sportininkai mokėsi „nuplauti” priešininką. Atsipalaidavimui visi sužaidė regbį, o vakare – futbolą.

Priešpaskutinę stovyklos dieną dalyviai turėjo tris treniruotes. Pirmoji buvo skirta „touch“ žaidimui, antroji – linijos užbėgimui, o trečioji – skirtingų pozicijų žaidėjams. Treneriai kiekvienam žaidėjui davė individualių patarimų. Manto pozicija buvo 10-oji, taigi jis mokėsi taisyklingai spardyti kamuolį.

Penktąją, paskutinę stovyklos dieną, vyko regbio varžybos. Manto amžiaus grupėje buvo trys komandos po 15 žmonių. Vienos varžybos truko 20 min. Po varžybų, žinoma, apdovanojimai už penkių dienų triūsą. Svarbu paminėti, kad stovyklos organizatoriai apdovanojo tik tris geriausius, tarp kurių pateko ir Mantas. Jaunasis sportininkas gavo sertifikatą ant kurio puikavosi garsiojo Anglijos rinktinės ir Leicester Tigers žaidėjo Ben‘o Youngs‘o autografas.

Perspektyvusis Lietuvos žaidėjas Mantas sako, kad stovykloje susirado gerų draugų su kuriais ir toliau palaiko ryšį. Laisvu laiku visi kiek pakvailiodavo, tačiau treniruočių metu jiems pavykdavo susikaupti ir nuoširdžiai priimti viską, ko yra mokomi.