Iš Marijampolės ne tik su medaliais…

Kovo 3 d. trys „Vilniaus regbio akademijos“ komandos vyko į Marijampolę, kur vyko 2019 m. Lietuvos regbio federacijos „Enerstenos“ taurės antras etapas. Į turnyrą vyko: vaikučių grupė (gim. 2010-2011 m.), vaikų grupė (gim. 2008-2009 m.), Jaunučių A (gim. 2006-2007 m.). Varžybos vyko Marijampolės ARVI futbolo arenos manieže.

Vaikų gim. 2010-2011 m. VRA komanda

Vaikučių gim. 2010-2011 m. VRA komanda

Vaikučių grupėje dalyvavo net 18 komandų. Šiame pogrupyje VRA atstovavo dvi grupės vaikučių, grupės trenerė E. Šimkonytė. VRA1 rezultatu 4-2 laimėjo prieš Šiaulių akademiją „Baltrex 1“, pavyko įveikti varžovus ir rezultatu 7-5 įveikti Vilniaus „Geležinį vilką 1“, tačiau teko nusileisti Šiaulių akademijai „Vairas“ (rezultatu 5-6), RK „Klaipėdos Kovas 1“ (rezultatu 3-6) ir Panevėžio RK „Klevas-Rožynas“ progimnazijai (rezultatu 2-3). VRA2 sužaidė penkias varžybas, iš kurių dvejose iškovojo pergalę, dvejose pralaimėjo, vienerios varžybos po įtemptos kovos su Vilniaus „Geležiniu vilku 2“ baigėsi lygiosiomis rezultatu 6-6. VRA2 rezultatu 1-2 nusileido Birštono RK „Tauras“, antrąsias varžybas VRA2 rezultatu 6-0 laimėjo prieš Šiaulių akademiją Rasos progimnaziją. Trečiosios varžybos buvo sėkmingos VRA2 laimėjo prieš RK „Klaipėdos Kovas 2“ rezultatu 3-2, tačiau teko nusileisti Šiaulių akademijai „Baltrex 2“ (rezultatas 2-4). Geriausiais žaidėjais pripažinti: VRA1- Mykolas Rupšys ir VRA2 – Dominykas Petrauskas.

Jaunučių B komanda

Vaikų gim. 2008-2009 m. VRA komanda

Į Marijampolę, kartu su treneriu A. Žvinkliu vyko vaikų grupė (gim. 2008-2009 m.). Šiame pogrupyje žaidė 13 komandų. VRA žaidė keturias varžybas. Prieš Kauno „SM Tauras-Ąžuolas 2“ VRA laimėjo rezultatu 0-30. Sėkmingai sužaidė ir su Jurbarko „KKSC- Lūšis“ (laimėjo rezultatu 0-5). Stipresni varžovai buvo RK Klaipėdos „Kovas“, kuriems VRA pralaimėjo rezultatu 25-5. Bet paskutinėse kovose VRA vėl šypsojosi pergalė ir rezultatu 10-15 VRA laimėjo prieš Šiaulių Akademija 1. VRA komanda savo pogrupyje iškovojo III vietą. Labai smagu džiaugtis laimėjimu, o dar smagiau tiems, kuriems tai buvo pirmosios varžybos, nes komandai atstovavo ne vienas naujokas. Geriausiu žaidėju išrinktas Daigar Kasparovič.

Jaunučių A komanda

Jaunučių B gim. 2006-2007 m. VRA komanda

Treneris Vidmantas Valys į Marijampolę vyko su Jaunučių A komanda (gim. 2006-2007 m.). Dalyvavo aštuonios komandos iš Lietuvos: Šiaulių „Akademija-1“, Šiaulių „Akademija-2“, Šiaulių „Akademija-Vairas“, Vilniaus „SM Tauras-VRA“, Vilniaus „SM Tauras-Geležinis vilkas“, Jurbarko „Lūšis“, RK „Klaipėdos Kovas“ ir Kauno „SM Tauras-Ąžuolas“. „Vilniaus regbio akademijos“ komanda žaidė B grupėje, kur varžėsi keturios komandos, VRA Jaunučiai A žaidė trejas rungtynes. Pirmąsias rungtynes žaidė su Kauno „SM Tauras-Ąžuolas“, VRA komanda laimėjo rezultatu 25-5. Antrąsias rungtynes žaidė su RK „Klaipėdos Kovas“, VRA laimėjo rezultatu 25-0. Trečiąsias rungtynes VRA žaidė su Šiaulių „Akademija-2“, rezultatas – lygiosios 15-15. B grupėje VRA užėmėme pirmą vietą. Pusfinalyje VRA susitiko su A grupės antros vietos laimėtojais Šiaulių „Akademija-Vairas“, teko nusileisti varžovams. VRA pralaimėjo rezultatu 30-10 ir liko žaisti dėl trečios vietos. Dėl trečios vietos „Vilniaus regbio akademijos“ Jaunučių A komanda vėl susitiko su Šiaulių „Akademija-2“. VRA su kaupu atsirevanšavo už lygiąsias ir laimėjo rezultatu 25-5. VRA komanda antrame ture užėmė trečią vietą. Bendroje ir galutinėje vietoje liko penkti. Komandoje puikiai žaidė ir padėjo varžybose vaikų grupės žaidėjai Daigar Kasparovič, Zenonas Petrauskas ir Naglis Jarušaitis. Geriausiu žaidėju pripažintas Robertas Strička.

Vaikus sekmadienį džiugino ne tik iškovotos pergalės. Sustojus Marijampolės degalinėje, prie vaikų priėjo policijos atstovai. Vaikai buvo apdovanoti atšvaitais. Po varžybų, linksmi ir kupini emocijų, „Vilniaus regbio akademijos“ visi grįžo į gimtąjį Vilnių.

Šiuo metu VRA vaikų komandos ruošiasi į Čekiją, kur balandžio 5-8 dienomis dalyvaus tarptautiniame regbio festivalyje.