Geras filmas, Pelė – legendos gimimas

J. Basanavičiaus progimnazijos sporto salėje šiuo metu vyksta remontas, tad su vaikais negalime daryti regbio treniruočių. Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį tenka organizuoti kažkokią veiklą. Jau praėjo keturi užsiėmimai, kuriuose atlikome regbio teisėjų signalus ir vaikai darė namų darbų užduotis, geriausiai atlikęs gavo prizą.

Kitą kartą vaikai žiūrėjo regbio varžybas ir atsakinėjo į trenerio klausimus – jiems reikėjo pasakyti, koks tai teisėjo signalas ir ką jis reiškia.

2018-11-12 Nr.1Vienas užsiėmimas vyko Vingio parke, vaikai turėjo pagauti kelis šernus ir grįžti pas trenerį – jie tai darė pasikeisdami ir visi labai norėjo būti šernais, nes per 20 sekundžių turėdavo ne vien tik pabėgti, bet ir pasislėpti, kad lengvai nerastų. Kiti likę vaikai turėjo nusisukti, kad nematytų, kur nubėga šernai, ir garsiai skaičiuoti iki 20, po dvidešimt sekundžių jie pasileisdavo ieškoti šernų. Taip nepastebimai prabėgo užsiėmimas ir teko grįžti į susitikimo vietą.

Ketvirtame užsiėmime vaikai žiūrėjo filmą, kurie jie patys atsinešė įrašytą į USB raktą. Dominykas su savo tėveliu labai gerai parinko filmą, nes jis buvo kaip tik susijęs su sportu. Filmas buvo apie garsųjį Pelė, kuris nuo vaikystės svajojo būti profesionaliu futbolininku. Trumpai apie patį filmą. Brazilijoje nepasiturinčių šeimų vaikai nusprendė iš skudurų pasidaryti futbolo kamuolį ir žaisti Brazilijoje populiarų futbolą. Jie neturėjo sportinių batelių, tad žaisdavo basomis ant grunto, o pasiturinčių šeimų vaikai žaisdavo ant pievelės su sportiniais bateliais ir vienodais marškinėliais. Vieną dieną vargingesni vaikai nusprendė pasilyginti su turtingesnių tėvelių vaikais jėgomis ir sužaisti varžybas, tas rungtynes 5 – 4 laimėjo pasiturintys vaikai, bet vargesnių komandai visus keturis įvarčius pelnė mažasis Pelė, o jį pastebėjo važinėjantis po kaimus futbolo agentas. Šis to berniuko tėvui davė savo telefono rekvizitus ir pasakė, jei berniukas norės lankyti futbolą gerame klube, tai tegul jam skambina ir susitars dėl jo karjeros futbole.

2018-11-18 nr.4 PeleVaikai pralaimėjo tik dėl to, kad pirmą kartą spardė pripūstą kamuolį – jis šokinėdavo ir skrisdavo labai toli, vaikai tiesiog buvo nustebę pirmą kartą su juo žaisdami. Mažasis Pelė neturėjo futbolo kamuolio, tad jis prie namų treniruodavosi nuo medžio nuskintu mango vaisiu. Jis visaip žongliruodavo ir smūgiuodavo į tam tikras taras, nes jo tėtis taip pat buvo futbolininkas ir rodė savo technikos sugebėjimus, nors jis toliau negalėjo tęsti sportininko karjeros, nes gavo sunkią traumą, bet labai norėjo, kad jo sūnus siektų futbolininko karjeros. Tėtis vieną dieną paskambino tam agentui ir pasakė, kad mažasis Pelė nori pakliūti į akademiją ir siekti patekti į Brazilijos nacionalinę rinktinę. Jis nuvažiavęs į naują komandą, greitai prie jos pritapo, bet treneris jam neleisdavo žaisti taip, kaip jam patinka ir moka. Vienas rungtynes jis neiškentęs vis tiek padarė savo, jis savo techniniais gebėjimais apžaidė visą varžovų gynybą ir pelnė pergalingą įvartį. Po rungtynių treneris prie jo priėjo ir paklausė: „Iš kur tu taip moki?“ O jis ir pasakė, kad tėtis jį treniravo su mango vaisiu. Nuo to sykio jis buvo komandos lyderis ir padėdavo komandai pasiekti pergales. Vieną dieną jis gavo kelio traumą ir ilgai gydėsi, bet neprarado vilties ir svajojo toliau pakliūti į Brazilijos rinktinę. Taip ir nutiko, nors jo tėvai dar nežinojo, ar jis pateko, bet per radiją jie išgirdo, kad šešiolikmetis yra pakviestas į Brazilijos nacionalinę futbolo rinktinę.

2018-11-18 nr.1 PeleTuo ir baigėme žiūrėti apie mažąjį Pelė filmą, nes mūsų laikas ėjo į pabaigą. Likus dar kelioms minutėms iki užsiėmimo galo, treneris dar vaikams uždavė klausimus: „Kaip manote, ar draugai paliko kitus savo draugus nelaimėje, ar avalynė ir marškinėliai padėjo pasiekti rezultatą, kas nutiko tiems Pelės draugams, kurie toliau nebežaidė futbolo? Buvo užduoti dar keli klausimai, kurie tiesiog buvo sulyginti su sportininkų gyvenimu.

Tikrai verta pasižiūrėti tą filmą visų sporto šakų treneriams, sportininkams ir tėveliams. O mūsų mažųjų regbininkų laukia ateinantis pirmadienis, kai jie pratęs žiūrėti tą filmą su nekantrumu. Laukite kito to filmo aprašymo tęsinio.