Barselonos iššūkis

2018-04-22 Nr.1Praėjusį savaitgalį Akademijos vyrai išvyko į Kataloniją pirmoms šių metų rungtynėms. Tarptautiniame susitikime sekmadienio ryte jėgas teko išbandyti su antrąja Barselonos FC regbio komanda. Aikštėje vilniečiai grūmėsi atkakliai, bet žiemos miegu užmigdyti įgūdžiai dar nebuvo atgiję ir šeimininkai laimėjo 22-19.

Akademikų išvyka į Barseloną prasidėjo penktadienio rytą kelione į Kauno oro uostą. Regbininkų nuotaika kelionėje buvo puiki ir skrydis buvo be didesnių nuotykių. Iš Žironos oro uosto dar teko valandą važiuoti autobusu į Barselonos centrą, kuriame vyrus pasitiko Akademijos jaunuolis ir ambasadorius Katalonijoje Lukas Patella.

2018-04-22 Nr.4Įsikūrus viešbutyje galima buvo atsipūsti ir pasimėgauti Barselona. Penktadienio vakarą kaip pridera šiame dideliame mieste, penktadienio vakarą komanda praleido kavinėse ir baruose, kur tiesiog verda gyvenimas.

Šeštadienio treniruotė nebuvo lengva, nes per žiemos pertrauką žaidėjai pamiršo, kad regbis tai komandinis žaidimas. Keletas valandų bendro darbo vis dėlto davė rezultatų ir akademikai sekmadienio susitikimo laukė kiek labiau pasitikėdami savo jėgomis.

2018-04-22 Nr.2Po treniruotės mūsiškai stebėjo Barselonos jaunių rungtynes Katalonijos čempionate. Šeimininkų gretose puikiai pasirodė buvęs akademikas Simas Patella. Deja, Barselona namuose patyrė netikėtą pralaimėjimą vieno žeminimo skirtumu.

Vėliau popietę Akademijos vyrai leido mėgaudamiesi Barselonos istorija ir kultūra – klaidžiojo centro gatvėmis, aplankė Antoni Gaudi prieš šimtmetį suprojektuotą, bet vis dar nebaigtą statyti įspūdingą Sagrada Familia katedrą ir prie magiškojo fontano klausėsi miesto himno.

Šeštadienį vakaroti ilgai nebuvo galima, nes rungtynės buvo suplanuotos 9:00 valandą ryto. Buvo matomas visiškas žaidėjų susikaupimas. Net raškydami apelsinus miesto gatvėse regbininkai sustodavo į užribio rikiuotę ir atlikdavo tiksliai suplanuotus pakėlimus.

2018-04-22 Nr.7Sekmadienio rytą Akademikai į aikštę išbėgo puikiai motyvuoti ir pirmieji pelnė žeminimą. Šeimininkai netruko atsakyti tuo pačiu, o įpusėjus kėliniui išsiveržė 12-5. Akademija per pirmąją rungtynių pusę patyrė dvi skaudžias netektis. Iš vėjerio gretų iškrito Tomas Grigaitis ir Dainius Žepnickas. Netekusi šio svarbaus dueto komanda buvo priversta persigrupuoti ir kraštus pastumti grumtynių žaidėjus. Prieš pat baigiantis kėliniui mūsiškiai prispaudė kamuolį po varžovų vartais ir realizavo, taip išlygindami rezultatą.

Antrojo kėlinio pradžioje Barselona du kartus skaudžiai smogė – pelnė du žeminimus ir išsiveržė į priekį dešimties taškų skirtumu. Akademikai nepasidavė ir perėmė iniciatyvą. Žeminimas prie pat vartų ir tiksli realizacija ištirpdė atsilikimą iki 3 taškų – 22-19. Likusią kėlinio dalį vilniečiai kontroliavo kamuolį ir aikštę, bet dėl begalės techninių klaidų nepavyko fizinės persvaros paversti taškais. Žaidėjai neslėpė nusivylimo savo pasirodymu, bet reikia tikėti, kad šios rungtynės buvo gera treniruote prieš netrukus prasidėsiantį Lietuvos regbio čempionatą.

Po susitikimo, kaip priklauso, abiejų komandų regbininkai draugiškai dalinosi įspūdžiais trečiajame kėlinyje ir kėlė bokalus už gražų žaidimą. 12:00 valandą persikėlė į tribūnas stebėti pirmosios Barselonos komandos rungtynių aukščiausioje Ispanijos regbio divizijoje – Heineken lygoje. Katalonų varžovais buvo Getxo Artea GT iš Baskijos. Ekipos kovėsi iš visų jėgų ir kartu pelnė net 11 žeminimų. Nors Barselona pirmavo rungtynių pradžioje užsispyrę baskai nepasidavė ir antrame pribaigė nusilpusius šeimininkus 37-43. Verta pridėti, kad būtent baskų klubai sudaro didžiausią tautinę grupę Ispanijos čempionate – iš 12 komandų net 4 yra iš šio mažyčio krašto. Dar ne taip seniai ne katalonai, o būtent baskai garsėjo savo ryžtu siekiant nepriklausomybės ir atsiskyrimo nuo Ispanijos. Sportinė kova visada buvo svarbia šio siekio išraiška.

Akademijos išvyka į Kataloniją baigėsi ramiu pasivaikščiojimu smėlėtu ir sausakimšu Barselonos paplūdimiu. Geras oras, besišypsantys žmonės ir maudynės Viduržemio jūroje ilgam liks atmintyje.