Akademikai Kovo 11-osios turnyre iškovojo antrą vietą

2016-03-13 1375Kaip ir kasmet, Lietuvos regbininkai šalies atkūrimo dieną mini tarptautinėmis regbio varžybomis Klaipėdoje. Į „Nepriklausomybės atkūrimo dienos” turnyrą susirinko šešios komandos – šeimininkai „Klaipėdos kovas-Baltic Pallets”, Šiaulių „Šiauliai-PRC“, Latvijos jaunimo iki 18-os metų rinktinė, Rygos „Livonija“, RK „Eži“ ir Vilniaus regbio akademija. Akademikų gretose šįkart buvo kaip niekad daug jaunimo.

Dalyviai buvo padalinti į du pogrupius po tris komandas. Pirmose rungtynėse vilniečiai susitiko su šeimininkais, kuriuos gražioje ir apylygėje kovoje nugalėjo rezultatu 10-22. 2016-03-13 1252Puikiai pasirodė jaunoji akademikų kartą – Albertas Paškevič pelnė du žeminimus, o Albert Liberman pridėjo dar penkis. Rungtynes taškais pradėjo ir užbaigė jau tikras klubo senbuvis Eimantas Badaška. Po pralaimėjimo Klaipėdos „Kovas-Baltic Pallets” komandai teko ginti šalies garbę susitikime su svečiais iš Latvijos, Rygos „Livonija”. Šie nesunkiai buvo įveikti rezultatu 36-0. Tokia rungtynių baigtis nuramino akademikus ir jie rygiečius sutriuškino 55-0. Pirmame kėlinyje taip lengvai palaužti varžovų dar nepavyko, bet antroje susitikimo pusėje jau siautėjo visi, kas galėjo. Net 25 taškus pelnė E. Badaška.

2016-03-13 1366Antrajame pogrupyje žaidė Latvijos U-18 rinktinė, Rygos RK „Eži” ir Šiaulių RK „Šiauliai-PRC”. Lietuvos atstovam teko nelengva užduotis įveikti itin rimtai nusiteikusias kaimynų komandas. Vis dėlto RK „Eži” penkiolikė buvo nugalėta skirtumu 7-26, o susitikime su rinktine pasiektos lygiosios 5-5. Latvių tarpusavio susitikime stipresni buvo „ežiai” – 7-20.

Į finalą pateko kiekvieno pogrupio stipriausia komanda. Akademikams teko stoti į dvikovą su Šiaulių RK „Šiauliai-PRC”, kurie kaip taisyklė lemiamose rungtynėse visad pasirodo geriau. Šįkart vėl buvo ne išimtis. Jau pirmas kėlinys buvo pralaimėtas kraupiu skirtumu 0-19. Antrame kėlinyje rungtynės buvo nutrauktos dėl aikštę apgaubusios vakaro tamsos, rezultatui esant jau 0-24.

Geriausiu turnyro žaidėju Akademijos gretose buvo pripažintas pirmose rungtynėse su klaipėdiečiais suspindėjęs Albert Paškevič. Nugalėtojų gretose stipriausias buvo Matas Miežis.

Daugiau: nuotraukų, rezultatų lentelė